Çekme Karavan İle Yol Hikayelerimiz

Facebook Fan
Video Galerimiz
Ana Sponsorumuz
İnterlaken - 2014
Provence - 2013
Endülüs - 2013
Romantische Straße- 2012
Garda - 2011
Venedik Floransa 2010
Portofino - 2010
Prag - 2009
İsviçre- 2008
Yunan Adaları - 2007
Paris- 2007
İtalya - 2006

27. BÖLÜM: DROME VADİSİ
Bugün Drome vadisi Valance şehrine yaklaşık 550 km yolumuz var.Akşam saat altı gibi http://www.grandlierne.com/  kampa giriş yapmayı planlıyoruz nasipse.

Yolumuz uzun olduğu için sabah erkenden kahvaltı yapmadan yola çıkıyoruz.O kadar erkenciyiz ki kampın otomatik kapısı kilitli ve açacak personel ortalıkta yok.Neyseki on dakika sonra bir görevli geliyor ve kapıyı açıyor.
Bir süre yol gittikten sonra çocuklar acıkıyor ve otobanda güzel bir piknik alanında mola vererek kahvaltımızı yapıyoruz.


Akşam saat altı gibi kampa giriş yaparken hoş bir süpriz ile karşılaşıyoruz.Bir haftadan beri kampta kalıp bizim girdiğimiz gün çıkış yapan Valance'de yaşayan Türk Erdal Arslan kardeşimiz yanımıza gelip hoşgeldiniz diyerek ayak üstü sohbet yapıyor.

Hava güzel kamp çok güzel çocuklarda dinlenip havuza  girmek istiyorlar.Bizde iki gün boyunca kampta kalıp dinleniyoruz.Nasılsa Drome vadisini gezecek doludolu üç günümüz var.

Kampa giriş yaptığımız gün tanıştığımız Erdal Arslan ve ailesi bize bir kezdaha süpriz yapıp ikinci günün akşamı yaşadıkları Valance şehrinden kampa bizleri  görmeye geliyorlar.Gece geç vakitlere kadar Fransa'da hayat Türkiye  yaşam seyehat,çocuklar üzerine çok keyifli bir sohbet yapıyoruz.Bizleri Türkiye'ye dönmeden önce  evlerine yemeğe davet ediyorlar.

Drome vadisindeki son günümüzde bizde bu kibar davete icabet ederek evlerini ziyarete gidiyoruz.Yine hoş bir sohbet oluyor.

Türk örf adet ve geleneklerine bağlı esaslı bir Çerkez olan Erdal kardeşim ve ailesine uzaklarda bizlere gösterdikleri misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.Fransa Valance şehrinde keyifli ve huzurlu bir ömür diliyoruz.Tekrar görüşmek üzere Arslan ailesi..

Facebook  Twitter  Delicious  Google  Digg