Çekme Karavan İle Yol Hikayelerimiz

Facebook Fan
Video Galerimiz
Ana Sponsorumuz
İnterlaken - 2014
Provence - 2013
Endülüs - 2013
Romantische Straße- 2012
Garda - 2011
Venedik Floransa 2010
Portofino - 2010
Prag - 2009
İsviçre- 2008
Yunan Adaları - 2007
Paris- 2007
İtalya - 2006

10. Bölüm:RÜDESHEİM

            Sabah erkenden kalkıp kahvaltı yapmadan yola çıkıyoruz.Hava oldukça güzel ve açık yaklaşık 350 km yolumuz var.Legoland kamp alanından otobana bağlanmamız uzun sürmüyor.


  


              Yaklaşık iki saatlik bir yolculuğun ardından önce benzin alıyoruz sonrasındada  beğendiğimiz bir tesiste ilk molamızı veriyoruz.     


    Elbirliği ile masa sandelyeleri çıkartıp yemek hazırlığına başlıyoruz.Dinlenme tesisinin bu kısmı oldukça sakin ve yeşillik.Bir arkamızda Alman bir aile yerleşmiş bir şeyler atıştırıyor.

                                                                                           


  
     


      Yerimize park ettikten sonra kahvaltı hazırlıklarımız başlıyor.Çocuklarla birlikte masa sandalyelerimizi çıkartıyoruz.Ebru içeride yurt dışında bir nimet olan Türk usulü kahvaltımızı hazırlıyor.


 
                            


     


     Kahvaltı sırasında yan tarafta çimenlikler içinde küçük bir hareket dikkatimi çekiyor.Biraz yaklaşınca  ufak bir orman faresinin bizleri seyrettiğini fark ediyoruz.Hemen bir görüntü alıp fareyi peynirle besliyoruz.           


       


      Kahvaltı sonrasına kısa bir toparlanma ve keyif çayından sonra yola koyuluyoruz.Rüdesheim kamp alanına yaklaşık 200 km yolumuz var.


   


 
Yaklaşık bir saat sonra kısa bir ihtiyaç molası veriyoruz.Evimiz arkamızda olduğundan dinlenme tesisislerinin tuvaletlerini bile kullanmaya gerek duymuyoruz.


    


    Kısa mola sonrası yola çıktığımızda karşımıza hoş bir süpriz çıkıyor.Eski antika bir otomobil ve eski hoş bir çekme karavan yanımızdan süzülüp geçiyor.

  
     Rüdesheim şehri girişine yaklaştığımızda sebebini anlamadığımız bir nedenden trafik akışı oldukça yavaşlıyor.Adımı adım ilerlemeya başlıyoruz.Kısa süre sonra akıcı trafik başlıyor.


    
     Rüdesheim şehrine Ren nehri kıyısından giriş yapıyoruz.Kalacağımız kamp alanına daha önceden beş günlük rezervasyon yaptığımızdan acelemiz yok şehir merkezine çok yakın olan kampımıza doğru manzaraları seyrederek yol alıyoruz.         Kamp girişinde önce bir görevli bizi karşılıyor.Ebru daha önce mailleştiğimizi ve beş günlük rezervasyonumuz olduğunu söylüyor.Bir erkek kamp görevlisi gayet rahat ve sakin bir şekilde bisikletine biniyor ve takip etmemizi söylüyor.Kamp alanının orta yerlerinden bir kaç yer gösterip güneş görüp görmek istemediğimzi soruyor.Bizim için problem yok diyoruz.Ebru'nun önceliği çamaşırhaneye yakınlık benim önceliğim tuvalet kasetini boşaltma alanına yakınlık.Birkaç yer
içinden beğendiğimiz alana  park ediyoruz...     


     Almanya Ulm Legoland eğlence parkından çıkıp yaklaşık 350 km yolun sonunda vardığımız Rüdesheim Campingplatz Rhen yolculuğumuz kısa bir derlemesi...


     


                                                  10.BÖLÜMÜN SONU..


Facebook  Twitter  Delicious  Google  Digg