Çekme Karavan İle Yol Hikayelerimiz

Facebook Fan
Video Galerimiz
Ana Sponsorumuz
İnterlaken - 2014
Provence - 2013
Endülüs - 2013
Romantische Straße- 2012
Garda - 2011
Venedik Floransa 2010
Portofino - 2010
Prag - 2009
İsviçre- 2008
Yunan Adaları - 2007
Paris- 2007
İtalya - 2006

9.Bölüm: LEGOLAND


                      Çocuklar sabah erkenden kalkıyorlar.Hava bulutlu ancak yağmursuz.Keyifli  birgün bizi bekliyor tam gezme havası sıcak yok.Önce bir güzel kahvaltı yapıyoruz.


        
           Kahvaltı sonrası biz sofrayı toplarken çocuklar eğleniyorlar.Kısa sürede hazırlanıp yola koyuluyoruz.Kamp içinden geçerken kısa bir video çekmeyide unutmuyoruz.           Kahvaltı sonrasında etrafı toparlayıp kamp içinde kısa bir gezinti yapıyoruz.Sonra arabaya binip  park alanına sonrada doğruca Legoland eğlence parkına...          


     
      Sabah erken saat olmasına rağmen eğlence merkezi oldukça kalabalık.Almanya'nın değişik bölgelerinden tur otobüsleri ile öğrenci gurupları yoğun bir şekilde parka giriş yapıyorlar.


      


                     Park içinde kısa bir gezintiden sonra eğlence merkezininin en keyifli yerlerinden biri olan legolardan tasarlanmış tam bir mühendislik harikası olan mini legoşehiri geziyoruz.Avrupa'nın belli başlı yerlerinin küçük  minyartürleri burada...


                               


      Hemen girişte bizi 2012 Romantik Strabe gezimizde ziyaret ettiğimiz Almanya'nın en güzel mekanlarından Schwangau şatosu minyatürü karşılıyor.


     


      Gezintimiz Venedik lego şehrinde devam ediyor.Bu kısım oldukça kalabalık ve ziyaretçiler tarafından ilgi görüyor.Dönüş yolunda tekrar bu şehre uğrayacak olmak sevindiriyor bizleri.


              Buradanda çocukların en çok ilgisini çeken bölümlerden olan Münih olimpiyat statadının legosunu ziyarete gidiyoruz.Stadın ambiansını vermek için ses düzeni bile kurmuşlar. 


    
           Münih olimpiyat statadının yanında yer alan Münih hava limanındaki lego uçak maketleri çocukları cezbediyor adeta.Bilal uçaklara bayılıyor. 


                Son olarakta Hollanda lego şehrini geziyoruz.Burası oldukça enteresan tam bir mühendislik harikası küçük lego parçalarından bir masal diyarı yapmışlar.

  

     


      Lego şehirde gezerken vaktin nasıl geçtiğini unutuyoruz.Saat bir gibi karnımız açıkıyor bizde eğlence parkının içindeki restorantlardan birine giriyoruz.    


     
         Yemek sonrasında  korsan havuzunun olduğu park kısmına geçiyoruz.Oldukça geniş bir alana kurulmuş bu bölüm çok hoşumuza gidiyor.


                            


      Son olarak çocukların en çok beğendiği Star Wars logo standını geziyoruz.Çocukların ağızı bir karış açılıyor.yok yok.Artık hava yavaş yavaş kararmaya başlıyor.yarın uzun üçyüzelli kilometrelik bir yolculuğumuz var.Tatilimizin esas  biz büyükler için ilginç olan Romantik Ren nehri kısmı başlıyor.Yeni bölümde buluşmak üzere.


 

 

     


                                              DOKUZUNCU BÖLÜMÜN SONU
 
   


Facebook  Twitter  Delicious  Google  Digg