Çekme Karavan İle Yol Hikayelerimiz

Facebook Fan
Video Galerimiz
Ana Sponsorumuz
İnterlaken - 2014
Provence - 2013
Endülüs - 2013
Romantische Straße- 2012
Garda - 2011
Venedik Floransa 2010
Portofino - 2010
Prag - 2009
İsviçre- 2008
Yunan Adaları - 2007
Paris- 2007
İtalya - 2006

7.Bölüm SULZEMOOS KARAVAN MARKET

    

   
     

    
  Sabah sekiz gibi kalkıp kahvaltımızı yapıyoruz.Bugün avrupanın en büyük karavan marketini Derfreistaat'ı gezeceğiz.Sulzemoos Karavan market saat dokuzda açılıyor bizde ilk müşterilerinden biri olarak içeri giriyoruz.


     

    
    Daha önce iki kere ziyaret ettiğimiz marketin arka bahçesinin üst kısmı komple kapatılmış karavanlar açıkta değiller.Hemen hemen her marka karavan görmek mümküm.


     


     


   Bilal motokarvanları görünce çok beğeniyor.Büyüyünce çekme karavancılığı bırakıp motokaravan almaya karar veriyor.Boy boy model model motokaravanları inceleyince bizde acaba emekliliğimizde  motokarava alalımmı diye aklımızdan  geçmiyor değil hani...


     


     


   Marketin giriş kısmında  motokaravanlar sıra sıra dizilmişler önce beğendiğimiz modellerin içini gezmeye başlıyoruz.En çok mobilya dizaynları hoşumuza gidiyor.


     


     


    Daha sonra arka bahçedeki çekme karavanları gezmeye başlıyoruz.İlk karavanımız Hymer Nova Light.Geçen sene  çıkan bu modeli çok merak ediyoruz.


     


     


    Çocuklar büyüyüp her karavancının başına geldiği gibi artık biz sizinle gezmek istemiyoruz dediklerinde almayı düşündüğümüz karavanı inceliyoruz.


     


     


    Bu sefer Hymer markasının üst segmentinde yer alan Nova S serisinden çekme karavanların içini incelemeye başlıyoruz.İşçilik,dizayn tek kelime ile mükemmel...


     


     


     Özellikle Fendt,Brüstner ve Hoby markaların işçilik ve kalite konusunda Hymer markası ile atbaşı olduğunu görmek bizi şaşırtıyor doğrusu..


     

     


     


     Bir süre daha çekme karvanları inceledikten sonra tekrar üst kata geçip marketin içine dalıyoruz.Tabiki kendimizden geçiyoruz..


     


     


     Karavan ile ilgili aklınıza gelebilecek her türlü aksesuar ve yedek parçanın olduğu bu mekandan ayrılamak zor ancak  yolumuza devam etmek zorundayız.Yüklüce bir alışverişin ardından karavanımıza saat oniki gibi  geri dönüyoruz.Bugünkü rota planımız Legoland'e giriş yapamak..


     


                                                             YEDİNCİ BÖLÜMÜN SONU


     


     
   


Facebook  Twitter  Delicious  Google  Digg