Çekme Karavan İle Yol Hikayelerimiz

Facebook Fan
Video Galerimiz
Ana Sponsorumuz
İnterlaken - 2014
Provence - 2013
Endülüs - 2013
Romantische Straße- 2012
Garda - 2011
Venedik Floransa 2010
Portofino - 2010
Prag - 2009
İsviçre- 2008
Yunan Adaları - 2007
Paris- 2007
İtalya - 2006

6.Bölüm HÜSEYİN ABİ İLE BULUŞMA

    
     


Sevgili Hüseyin abi yaklaşık bir saat önceden gelmiş bizi bekliyor.Münih akşam trafiği çok yoğun olduğu için buluşma saatimizi geciktirmiş olduk.


     


     Sağolsun Hüseyin abi  kendi karavanını yerleştirip bize yerde ayırmış.Birde üstüne üstlük elektrik otomatına bir günlük  sarfiyat için bozuk parasınıda atmış.


     


     Karavanı arabadan ayırıp yerimize yerleştikten sonra Ebru'nun pişirdiği türk kahvesi eşliğinde sohbete koyuluyoruz.Üç yıl aradan sonra tekrar Hüseyin abiyi görmek keyfimizi arttırıyor.


     


     Hüseyin abi sağolsun bize atıştırmalık yolluk yiyecek ve içecek getirmiş.Bundan sonraki rotamız ve Almanya hakkında bilgilerini ve tecrübelerini alıyoruz.


    


     Hüseyin abi ile ortak hobilerimizden biri karavancılık bir diğeri balık avcılığına olan tutkumuz.Kendisiyle yaptığımız  telefon görüşmelerimizde konu önce karavan ve rotalardan başlar sonunda balıkçılığa gelir.Almanya'da yaygın olan füme balık pişirme yöntemini bana anlatmış idi.Bu sefer gezimizin en hoş süprizlerinden birini yapıp bize füme ızgara hediyesi getiriyor.Birde üstüne üstlük tarif veriyor buyrun efendim Hüseyin abinin ağızından video anlatımına..

          
     


      Yaklaşık iki saatlik bir beraberliğin ardından hava yavaş yavaş kararmaya başlıyor.Hüseyin abinin evi Sulzemoos'a yaklaşık bir saat uzaklıkta müsaade istiyor, vedalaşıp bu sefer Türkiye'de görüşmek dileği ile ayrılıyoruz.
     Yurt dışı gezilerimizde büyük katkısı ve emeği olan bu duayen karavancı abimize sağlık sıhhat ve keyifli ağız tadında geziler eşine de bol selamlar diliyoruz.


     

Facebook  Twitter  Delicious  Google  Digg