Çekme Karavan İle Yol Hikayelerimiz

Facebook Fan
Video Galerimiz
Ana Sponsorumuz
İnterlaken - 2014
Provence - 2013
Endülüs - 2013
Romantische Straße- 2012
Garda - 2011
Venedik Floransa 2010
Portofino - 2010
Prag - 2009
İsviçre- 2008
Yunan Adaları - 2007
Paris- 2007
İtalya - 2006

İSPANYA GRANADA CAMPİNG SİERRA NEVADA

Malaga'dan motokaravan kiralayarak 2013 yılında karı koca iki kişi yaptığımız İspanya Endülüs gezimizin ilk kenti Granada şehir merkezinde konakladığımız kamping.

Avrupa'da her şehir içi kamp alanlarında olduğu gibi yine vasatın biraz üzerinde bir mekan.Ancak yinede yeterli alanı çok geniş olmasada kullanışlı bir kamping.

Banyo tuvalet kısmı yeterli temizlikte.Wifi resepsiyon yakınında çekiyor ve ücretli.Kampın hemen karşısında büyük bir süpermarket var.Kampın giriş ve çıkışı rahat.

Yakındaki tren istasyonundan kalkan otobüs ve taksiler ile El hamra sarayına ulaşmak yarım saat kadar tutuyor.Granada şehir merkezinde kalınacak eli yüzü düzgün yegane kamping.

Not:aşağıdaki son üç resim internetten alınmıştır.


       


       http://www.campingsierranevada.com/     


     


     

Çevrede nerelere gidilir ne yapılır.

Endülüs İslam medeniyeti zamanındaki adı  Gırnata  olan bu İspanyol şehri Granada  demek
http://www.granada.org/aslında El Hamra sarayı demektir.Bu harikulade şaheseri http://www.alhambradegranada.org/ mutlaka görün.Ancak El Hambra sarayının kalbi Nasrid sarayını dünya gözü ile görmeden Granada şehrini terk etmeyin.El Hambra sarayı biletlerini gitmeden önce internetten ayırtın sınırlı sayıda ziyaretçi kabul ediyorlar benden söylemesi.

Öğle yemeğini İspanyolların meşhur kayıntısı tapas yiyerek geçirip El hambra  sarayını karşıdan gören arap mahallesi El Bayzın sokaklarını arşınlayın.
   
İki kişilik günlük fiatı 30 yuro civarında olan bu kampa adac *** buçuk yıldız vermiş.Bizcede doğru bir değerlendirme.

Facebook  Twitter  Delicious  Google  Digg