Çekme Karavan İle Yol Hikayelerimiz

Facebook Fan
Video Galerimiz
Ana Sponsorumuz
İnterlaken - 2014
Provence - 2013
Endülüs - 2013
Romantische Straße- 2012
Garda - 2011
Venedik Floransa 2010
Portofino - 2010
Prag - 2009
İsviçre- 2008
Yunan Adaları - 2007
Paris- 2007
İtalya - 2006

ALMANYA TİTİSEE

Almanya Freiburg Karaormanlar Schwarzwald bölgesinin en güzel göllerinden biri.Göl etrafı oldukça yüksek rakım olduğundan kayak merkezleri ve atlama kuleleri bulunuyor. Biz göl kenarındaki Naturcamping Weiherhof'da konakladık.Göl Freiburg şehir merkezine yakın olduğundan şehrin sayfiye merkezi gibi.Etrafta çok kaliteli oteller ve pansiyonlar mevcut.                             


  


Göl etrafında üç tane kamp alanı mevcut.Yine gölün kıyısında kurulu Titisee kasabasında büyük bir göle sıfır iskele ve eğlence merkezi var.Kasaba Freiburg merkeze otuz kilometre mesafede olduğundan çok rağbet görüyor.


     


     


Göl kenarındaki iskeleden kano kiralayıp gezinti yapabiliyorsunuz.Ayrıca Titisee kasabasındaki belediye ofisinden kart alıp balık avlamak mümükün.


     


     

Göle bir kaç kilometre uzaklıkta büyük bir termal kaplıca merkezi var.Özellikle yaşlı Almanlar çok rağbet gösteriyorlar.Kaldığımız kamp resepsiyonuna kışın açıkmısınız diye sorduğumuzda: hayır göl etrafınada insan boyu kar olur cevabını verdiler.


     


     


Göl etrafındaki karaormanlar bölgesi içine yapılmış bisiklet ve yürüme yolları günün her saati insan kaynıyor desem yalan olmaz.Havanın ılık ve yağmurlu olmasına rağmen her an yürüyen yaşlı bir Alman çifte rastlamak mümkün.

 
  

Facebook  Twitter  Delicious  Google  Digg