Çekme Karavan İle Yol Hikayelerimiz

Facebook Fan
Video Galerimiz
Ana Sponsorumuz
İnterlaken - 2014
Provence - 2013
Endülüs - 2013
Romantische Straße- 2012
Garda - 2011
Venedik Floransa 2010
Portofino - 2010
Prag - 2009
İsviçre- 2008
Yunan Adaları - 2007
Paris- 2007
İtalya - 2006

FRANSA LAC DE SERRE PONÇON


Fransa  İtalya sınırındaki Alp dağlarının eteklerine yerleşmiş Serre  Ponçon gölü manzarası muhteşemdi.Gölün turkuaz renkteki kar suları görülmeye değer.Etrafında bolca kamp alanı var biz ise Camping Le Roustou'da üç gün konakladık.Havası olağan üstü güzel ve serin.Karşı alp dağlarının zirvelerinde temmuz ayında bile kar vardı.


                          


 
 


   Fransa İtalya sınırındaki Briançon geçidine çok yakın konumdaki göl rakımın yüksek olması  sebebiyle oldukça güzel bir havaya sahip.


      


      


   Göl etrafı çam ağaçları ile çevrilmiş.Oldukça dik bir araziye sahip.Karşı kıyıda göl kenarına inen bir yol yok.Zaten yerleşimde bulunmuyor.Tamamen doğal bir alan.


     


     


   Paylaştığım videoda kampta tanıştığım Fransız karavancı gölde hangi yemler ile balık avlandığını neler tuttuğunu anlatıyor.Gölde sudak ve alabalık mevcut.


  


  Göl ortasında kalan küçük bir adacıkta bir kilise bulunuyor.Çevresindeki iskelerde göl etrafında  tur atan tekneler mevcut.Göl içinde her daim sörf yapanları görebilirsiniz.


     


     

   Fransa içlerinden lavanta bahçelerinin izini takip edip yukarıya İtalya Fransa Alp'lerine çıkış yolunda önüze çıkan bu göle mutlaka bir kaç gününüzü ayırıp içinize dağların temiz havasını çekin derim.Olağanüstü güzel bir coğrafya...Facebook  Twitter  Delicious  Google  Digg