Çekme Karavan İle Yol Hikayelerimiz

Facebook Fan
Video Galerimiz
Ana Sponsorumuz
İnterlaken - 2014
Provence - 2013
Endülüs - 2013
Romantische Straße- 2012
Garda - 2011
Venedik Floransa 2010
Portofino - 2010
Prag - 2009
İsviçre- 2008
Yunan Adaları - 2007
Paris- 2007
İtalya - 2006

İSVİÇRE THUNERSEE


İnterlaken bölgesininin iki gölünden Thunnersee muhteşem güzellikte, Alp dağlarının kar suları ile beslenen turkuaz renkli tabiat harikası bir yer.                             


   


Sabah havayı açık görünce kaldığımız Camping Manorform'dan kahvaltı sonrası erken çıkıp önce Thunersee gölünün etrafında tur attık.


 

Gölü yukarıdan gören HeiderKulum tepesine dağ treni ile çıktık.Her iki gölüde gören seyir terasından manzara unutulmayacak kadar güzeldi.


 


 


Etrafta oldukça yoğun bir ziyaretçi trafiği vardı.Bu tepeden karşı kayak merkezlerinin manzarasını seyretmek gerçekten çok keyifliydi.


       

Öğleden sonra bu sefer gölü karşıdan gören Lauterbrunnen dağına tren ile çıkıyoruz.Bu taraftan manzara dahada müthiş.Yol boyu gittikçe yükselen rakımda tren ile yol almak enteresan bir deneyimdi.


 


 


Dağ treni ile yavaş yavaş tırmanıyoruz bir taraftanda tedirginiz.Yol boyunca ilgimizi çeken yerlerde bol bol görüntü almaya çalışıyoruz.


      

Aşağıya dağ treni ile indikten sonra bu sefer istikamet göl ile aynı adı taşıyan Thun şehrini görmeye.Yine göl kıyısından gezine gezine dolaşıyoruz.


 


 

Şehir merkezinde yaklaşık bir saatlik bir turun ardından karnımız acıkıyor.Göl kenarında bir parka oturup sabah karavanda hazırladığımız ekmek arası tavuk peynir ve domatesten menümüzü afiyetle mideye indiriyoruz.


       


Yaklaşık iki saatlik  gezintiden sonra oldukça bakımlı ve güzel bu İsviçre  şehri ziyaretimizi  ve  göl turumuzu sonlandırıyoruz.


 


 

Akşam hava kararmadan karavanımıza geri dönüp yarınki turumuz için dinlenmeye geçiyoruz.


Facebook  Twitter  Delicious  Google  Digg